Naša vizija
Sigma Coatings se zaveda okoljskih vprašanj in skrbi, povezanih s kakovostjo zraka, in kot rezultat ponuja izdelke z inovativnimi formulami, ki so bolj spoštljivi glede okolja in ponujajo odlične tehnične rezultate.
Izdelani na vodni bazi ali na bazi nove generacije topil in v skladu z okoljskimi predpisi, izdelki Sigma Coatings odlično združujejo kakovost in spoštovanje narave z izdelki, označenimi z NF Environment in Ecolabel.
Ekološki cilji so namenjeni zmanjšanju okoljskih vplivov barve, hkrati pa zagotavljajo njihovo tehnično učinkovitost. AFNOR izdaja dva eko znaka, od katerih je eden francoski (okolje NF), drugi pa evropski (znak za okolje).
Sigma se zavezuje, da bo ohranila okolje ter spoštovala slikopleskarje in njihove stranke.
Znak za okolje
Evropski znak za okolje, ki je bil ustanovljen leta 1992 in ga je AFNOR izdal v Franciji, je namenjen zmanjšanju vplivov na okolje in temelji na načelu "globalnega pristopa", ki "upošteva življenjski cikel izdelka od pridobivanja surovin do proizvodnje, distribucije in ga uporabite do njegove recikliranja ali odstranitve po uporabi ".Tudi kakovost uporabe mora biti zadostna.
Oznaka okolja NF Ta francoski znak za okolje, ki ga je leta 1991 izdal AFNOR, zagotavlja skladnost barv z zahtevami, opredeljenimi v tehničnih specifikacijah. Prav tako obravnava kakovost uporabe in okoljsko kakovost barv.
Označevanje NF Okolje namerava v celotnem življenjskem ciklu potrditi barve z zmanjšanim negativnim vplivom na okolje in zadovoljivo kakovostjo uporabe.
Označevanje kakovosti zraka v zaprtih prostorih (IAQ)
Poleg evropske direktive o VOC, Zeleni zakon II- določa spoštovanje kakovosti zraka v zaprtih prostorih. Izvedeno je bilo posebno označevanje dekorativnih izdelkov, ki označujejo njihove emisije hlapnih onesnaževal. Ustvarjene so bile štiri kategorije od A + do C, ki opisujejo emisije, pri čemer je razred A + navedel najnižjo raven emisij in s tem najboljše spoštovanje kakovosti zraka v zaprtih prostorih.
VOC in Evropska direktiva
Hlapne organske spojine (VOC) so naravne ali sintetične kemične snovi, ki izhlapijo v ozračju. 1. januar 2010 je zaznamovala začetek veljavnosti drugega mejnika evropske direktive o zmanjšanju količin VOC v barvah. Cilj te direktive je zmanjšati emisije VOC, prisotne v določenih proizvodih, da bi zmanjšali emisije topil za 50%. Prikazuje močno voljo Evropske unije za izboljšanje kakovosti zraka.